jari
29 دی 1401 - 22:44

اسکان اضطراری ۱۱ هزار زلزله‌زده در خوی/ ۲۲۰۰ چادر امدادی میان زلزله‌زدگان توزیع شد

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تمهیدات این جمعیت در پی وقوع زمین‌لرزه ۵.۴ ریشتری در خوی و خسارت به واحدهای مسکونی در مناطق حادثه‌دیده گفت: از روز گذشته تاکنون ۲۲۰۰ چادر امدادی توزیع و ۱۱ هزار نفر امدادرسانی و اسکان اضطراری داده شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه،  حسین کولیوند در تشریح اقدامات انجام شده در امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی اظهار داشت: تا ساعت ۱۸ امروز، ۱۱ هزار و ۷۰ چادر امدادی میان زلزله‌زدگان توزیع و خدمات امدادی لازم به حادثه‌دیدگان ارائه شد.

وی افزود: علاوه بر برپایی ۲ اردوگاه اسکان اضطراری با ظرفیت ۱۰۰ چادر امدادی، ۲۲۰۰ چادر امدادی نیز میان آسیب‌دیدگان از زلزله خوی توزیع شده است.

به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر تا این ساعت ۲۱۰۰ بسته غذایی نیز در منطقه توزیع شده و علاوه بر توزیع اقلام امدادی مورد نیاز، با کمک خیرین غذای گرم هم در منطقه پخت و پخش شده است.

یادآور می‌شود ساعت ۱۳:۳۸ روز گذشته ۲۸ دی‌ماه زمین‌لرزه ۵.۴ ریشتری، عمق ١٢کیلومتری زمین در خوی واقع در آذربایجان غربی را لرزاند.

این زمین‌لرزه تا کنون ١٨ پس‌لرزه داشته که بزرگترین آن ٤.٢ ریشتر بوده و در ساعت ١٨:٢٥ روز گذشته رخ داده است.

جمعیت هلال‌احمر بلافاصله پس از وقوع زلزله، نیروهای امدادی و توان لجستیکی و همچنین اقلام امدادی و زیستی لازم را از جمله ۴۲ تیم امدادی شامل ۲۰۰ امدادگر و نجاتگر به همراه ۴۲ دستگاه خودروی عملیاتی به سمت منطقه حادثه دیده گسیل کرده است.

بر اثر این زلزله ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده و ۲۳۹ نفر که به دلیل ترس از زلزله فرار کرده بودند، مصدوم شدند.

انتهای پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 986530