jari
05 بهمن 1401 - 17:00

مناطق مرتفع غرب و جنوب اصفهان برفی می‌شود

اصفهان- سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از بارش‌ پراکنده برف بویژه در مناطق مرتفع و کوهستانی غرب و جنوب استان اصفهان طی روز پنجشنبه خبر داد.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به گذر موج ناپایدار از روی استان از امروز تا روز جمعه هفتم بهمن ماه، اظهار داشت: امروز آسمان اکثر مناطق کمی ابری همراه با افزایش ابر و هوای مناطق غربی و جنوبی مه آلود پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا پنجشنبه در مناطق غربی و جنوبی استان و بویژه در ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش پراکنده برف را انتظار داریم.

سرپرست مرکز پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: فعالیت موج بارشی روز جمعه در ساعات بعد از ظهر مناطق شمال و شمال غرب استان را در بر می‌گیرد.

امینی با بیان اینکه دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۰ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲ درجه سلسیوس زیر صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: بوئین میاندشت با دمای ۱۷ درجه سلسیوس زیر صفر و خوروبیابانک با دمای ۱۲ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل هواشناسی استان اصفهان درمورد سامانه بارشی پیش رو هشدار سطح زرد صادر کرد. براساس اطلاعیه امروز هواشناسی اصفهان، با ورود موج بارشی از فردا پنجشنبه بارش باران و برف، کولاک در گردنه‌ها و کاهش دید و مه آلودی هوا مناطق غرب و جنوب و بویژه ارتفاعات این مناطق را در برمی گیرد.

فعالیت این موج دور جمعه هفتم بهمن ماه در مناطق شمال و شمال غرب و بویژه ارتفاعات خواهد بود که منجر به لغزندگی جاده‌ها و احتمال اختلال در تردد جاده‌ای و افزایش مصرف حامل‌های انرژی می‌شود.

هواشناسی استان در این اطلاعیه نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای و لزوم بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی طی آخر هفته و نیز کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها تاکید کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 997836