jari
06 بهمن 1401 - 08:02

امدادرسانی به ۱۲ هزار خانوار زلزله‌زده در خوی/ هلال‌احمر یاری‌رسان مردم در بحران‌ها است

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در جریان سفر به خوی و ارزیابی امدادرسانی‌ها به زلزله‌زدگان ار ارائه خدمات به ۱۲ هزار خانوار خبر داد و گفت: در مواقع بحران جمعیت هلال احمر از ابتدا در کنار مردم بوده و خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه،  یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت به شهرستان خوی سفر کرد و از مناطق زلزله‌زده بازدید کرد.

وی در جریان بازدید و ارزیابی از مناطق زلزله‌زده بیان کرد: وقوع زلزله در شهرستان خوی، روستاها و توابع این شهر را دچار خسارات زیادی کرد.

 سلیمانی همچنین با اشاره به خدمات بی شائبه‌ی امدادگران و داوطلبان افزود: اعضای جوان، داوطلب و امدادگر از ساعات ابتدایی زلزله در منطقه مستقر شده و توانستند اقداماتی را که بر عهده هلال‌احمر بود در مناطق زلزله زده به خوبی انجام دهند.

وی افزود: همچنین تیم‌های امدادی و عملیاتی هلال‌احمر با ارزیابی و اسکان اضطراری ایمن، اقلام زیستی و امدادی را متناسب با نیاز منطقه را میان ۱۲ هزار خانوار متاثر در ۵۲ روستا توزیع کردند.

دبیرکل هلال احمر در ادامه اظهار کرد: طبق بازدیدی که با همکارانم از منطقه انجام دادم بنا شد تا علاوه بر استقرار تیم‌های پزشکی هلال‌احمر برای درمان متاثرین از زلزله، همچنین تیم‌های سحر نیز جهت حمایت های روانی آسیب‌دیدگان در منطقه حضور یابند.

وی تاکید کرد: ما باید فرهنگ آموزش‌های همگانی را با شعار “هر خانه یک امدادگر” را در خانه های هلال که از خود مردم هستند، جدی بگیریم تا به مراتب در مواقع بحران آسیب‌های جانی و مالی کمی را کاهش دهیم.

سلیمانی در پایان با اشاره به اولویت های هلال‌احمر در بخش های مختلف گفت: جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات امدادی برای تسکین آلام بشری نیازمند زیرساخت‌های بسیاری است تا در مواقع ضروری بتواند بحران‌ها را پوشش دهد، ما در این زلزله هم شاهد بودیم که هلال‌احمر بیش از ۴۳۰۷ چادر به همراه اقلام زیستی و غذایی توزیع کرد که بر این اساس شارژ انبارهای امدادی این جمعیت بعد از بحران با توجه به میزان آماری که برای هر خانوار اعلام شده است باید جزو اولویت‌های اصلی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 998681