jari
18 بهمن 1401 - 20:44

افتتاح چهل و چهارمین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در یزد

چهل و چهارمین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانده سپاه الغدیر استان یزد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، سردار حسین زارع کمالی دقایقی پیش در مراسم افتتاح چهل و چهارمین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور مسئولان ارشد برگزار شد، اظهار کرد:‌ در راستای حمایت از مشاغل خرد و خانگی و به مناسبت چهل وچهارمین بهار انقلاب در سطح استان ۱۲ نمایشگاه به صورت ناحیه‌ای و ۳۲ نمایشگاه به صورت حوزه و پایگاهی با هدایت اقشار مختلف بسیج برپا شده است.

وی با اشاره به حمایت‌های سپاه الغدیر استان در حوزه اقتصاد مقاومتی افزود: در راستای منویات مستمر مقام عظمای ولایت در سالهای متوالی مبنی بر، توجه ویژه به موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از صاحبان و علاقمندان به کسب و کار خرد ،یکی از رسالت های خود را در سپاه به ایجاد شبکه‌ای گسترده مبنی به پیوستگی مردم برای رونق کسب و کار در هر خانه گذاشتیم ,لذا در وهله اول با ایجاد ۵۸۵ صندوق قرض الحسنه اشتغالزا و مردم یار در سطح پایگاه ها و گروه های جهادی استان سعی کردیم ابتدا مردم را با سنت نیک قرض الحسنه تطبیق دهیم.

فرمانده ارشد سپاه الغدیر استان یزد گفت: از بستر این ۵۸۵ صندوق قرض الحسنه اشتغالزا و مردم یار ۲۱ شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی ایجاد شد که در دل این شبکه گسترده نیز بسیاری از مردم ، علاقمند به ایجاد کسب و کار شدند که سازمان بسیج سازندگی اقدام به پرداخت تسهیلات اشتغالزا و حمایتی در قالب تبصره (۱۶) نموده است.

سردار زارع کمالی تصریح کرد: یکی دیگر از ماموریت‌های سپاه و به خصوص مجموعه گسترده بسیج سازندگی حمایت از قطب‌ها می‌باشد که تاکنون از ۱۰قطب مصوب صنایع تبدیلی و تکمیلی که بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴ در حال برنامه‌ریزی هست حمایت‌های ویژه ای به عمل آمده است . براین اساس کارگاه های اشتغالزایی که ساخت و تجهیز آن توسط قرارگاه اقتصاد مقاومتی جهت حمایت از این قطب ها می باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس و توضیحاتی که ارائه شد ما نیاز به بازاری داشتیم که صاحبان مشاغل خرد بتوانند مستقیم و غیر مستقیم محصولات خود را به نمایش، عرضه و فروش بگذارند بر این اساس ابتدا چند اقدام انجام شد که یکی از آنها افتتاح مدرسه اقتصاد مقاومتی، سپس آموزش فروش به صورت مجازی و در نهایت ایجاد نمایشگاه دائمی و موقت در سطح نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج بود که شکر خدا با توجه به روحیه کار و تلاشی که در مردم زحمتکش استان یزد است مسیر بسیار موفقی داشتیم.
 
فرمانده سپاه الغدیر بیان کرد: البته در این مسیر ارگان های حمایتی سازمان ها و به طور کلی دولت و خیرین نیز مارا همراهی نمودند تا این قطار پیشرفت و توسعه در یزد با سرعت به مسیر خود ادامه دهد.
 
زارع کمالی در پایان گفت: در دهه فجر امسال ۴۴ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برپاشده که بزرگترین آنها در مرکز استان واقع در پرجمعیت ترین منطقه شهر یزد (آزادشهر) حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) دایر می باشد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1026110