jari
18 بهمن 1401 - 17:23

موفقیت در خانه موجب رشد فرد در اجتماع می شود

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه موفقیت فرد در خانه موجب رشد وی در اجتماع می شود، گفت: زوجین خود برتربینی را کنار بگذارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم ازدواج دانشجوی ضمن تبریک آغاز زندگی مشترکشان اظهار کرد: در زندگی مشترک زن و مرد باید یکدیگر را در همه زمینه‌ها درک کنند.

وی با بیان اینکه در جامعه تنش‌های گفتمانی، سیاسی و اجتماعی مختلف وجود دارد، افزود: انسانی در جامعه موفق خواهد بود که در خانه و خانواده فردی موفق باشد.

آیت الله رسول فلاحتی خطاب به زوجینی که در آغاز زندگی مشترکشان عازم مشهد الرضا هستند، گفت: کنار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) عهد کنید که در مسیر اهل‌بیت و آرمان‌های الهی و باورهایشان استوار بمانید.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تصریح کرد: زندگی مشترک ممکن است گاهی مواقع با فراز و نشیب‌هایی همراه باشد و علل و عوامل مختلف منجر به بدخلقی زوج شود اما زن و مرد همیشه تلاش کنند عصبانیت خود را کنترل کنند و با یکدیگر خوش‌اخلاق باشند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه زوج‌های جوان سعی کنند زندگی‌شان همراه با معنویت باشد، افزود: زندگی که همراه با معنویت نباشد، پر از فراز و نشیب فراوان خواهد بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه زن و مرد باید در زندگی یکدیگر را درک کنند، تصریح کرد: درک متقابل از جمله مسائلی است که در علوم روانشناسی هم تاکید شده و دو انسان در زندگی فردی و شخصی اگر یکدیگر را درک نکنند در زندگی اجتماعی هم موفق نخواهند بود.

امام جمعه رشت به تبعات منفی خود برتربینی و لزوم دوری از این خصیصه توسط زوجین اشاره کرد و ادامه داد: گاهی مواقع زوج‌ها ممکن است از دو فرهنگ و اهل سایر استان‌ها با آداب و رسوم مختلف باشند اما سعی کنند که شیوه و آداب و رسوم مختلف در زندگی‌شان خللی ایجاد نکند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان داشتن نظم در زندگی یکی از راز و رمزهای تعالی و رشد انسان دانست و افزود: در تمام رفتارهای انسان باید نظم وجود داشته باشد چراکه نظم رمز موفقیت انسان است.

آیت‌الله فلاحتی خطاب به نو عروسان و تازه دامادها در خصوص احترام به والدین و اساتید گفت: به پدر و مادر و استادان خود احترام بگذارید و بدانید هر کسی به استادش احترام بگذارد خداوند به عمر، مال و علمش برکت خواهد داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025454